Gospodarstwo Otryckie

Od jakiegoś czasu wiadomo jest, że do Chaty Socjologa będzie musiał przyjść nowy gospodarz. Zgodnie z sugestiami Rady od lipca nowy gospodarz zacznie się już instalować na Otrycie.

W czwartek 14.03.1985r. została oficjalnie zgłoszona pierwsza kandydatura. Kandydat na gospodarza ma na imię Bogdan, lat 46, zarekomendowany został przez Elżbietę Wolff, a na zebranie przyprowadził go Krzysztof Kazimierczak. Bogdan opowiedział krótko o sobie. W góry jeździ od bardzo dawna, pierwszy raz w Bieszczadach był w 1956r., później odwiedzał je stosunkowo rzadko. Gdzie indziej natomiast budował schroniska i kierował nimi, był także ratownikiem GOPR. Otryt odwiedził wtedy, gdy dowiedział się, że istnieje możliwość podjęcia pracy w Chacie, aby zorientować się czy mu to odpowiada. Z tego wyjazdu przywiózł garść obserwacji i przedstawił krótko coś w rodzaju własnego programu inwestycyjnego, akcentując sprawę jego zdaniem najważniejszą - problem zaopatrzenia w wodę. Bogdana zapytano, czy wyraźnie uświadamia sobie fakt, że Chata nie jest zwyczajnym schroniskiem i ma swoją specyfikę związaną z istnieniem Klubu Otryckiego jako opiekuna schroniska. Bogdan odpowiedział, że nie zna bliżej Klubu, ale sądzi, że będzie mógł się dogadać.

Kandydatura Bogdana nie została odrzucona i zaproszono go na obóz kwietniowy, gdzie odbędą się z nim dalsze rozmowy w obecności Witka.

Bogdan nie jest jedynym kandydatem - jest natomiast na razie jedynym, o którym można podać bliższe informacje i o którym wiadomo, że chce zostać Gospodarzem Chaty Socjologa. Andrzej Wiórko i Witek Bychawski mają podobno jakiegoś kandydata, ale nic bliższego na ten temat nie wiemy. Myślę, że w następnym Biuletynie ukażą się kolejne informacje na ten temat.


Musisz być zalogowany by dodać komentarz.

Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011