Newsletter Otrycki nr 6

Wielkie sprzątanie na Otrycie
23-24 maja br. odbył się obóz „sprzątaniowy” na Otrycie. Początkowo w planach było również wstawienie okien dachowych, ale z braku rąk do pomocy (wzięły w nim udział 4 osoby + zamojska grupa wsparcia) skończyło się na wielkim sprzątaniu. Zostały zwiezione wszystkie śmiecie zalegające w lesie, tylnej części drewutni, śmietniku i w kilku innych miejscach. Potrzebne były dwa transporty, ażeby zwieść wszystko na dół. Łącznie na wysypisko trafiła ponad tona odpadów. Przy okazji okazało się, że szczegółowa segregacja śmieci w Chacie nie ma sensu. Najważniejsze, by dzielić je na segregowalne i niesegregowalne.

Ponadto, udało się wykończyć na zewnątrz jedno okno dachowe, okorować i zabezpieczyć wszystkie dechy zalegające przy Chacie od października 2008 roku, posprzątać wiatrołap i dolny korytarz, a także zlikwidować różnego typu konstrukcje drewniane wokół Chaty. Z kolei w czerwcu ekipa pod wodzą Dongore zabezpieczyła banerem „Arturówkę”, likwidując jednocześnie wystającą część komina.

Chata ubezpieczona
Po raz pierwszy w historii udało się ubezpieczyć Chatę Socjologa. Sprawa ciągnęła się bezskutecznie od kilku lat. Tym razem, dzięki zaangażowaniu Kazimiery, umowa ubezpieczenia została sfinalizowana. Ubezpieczono nakłady inwestycyjne do kwoty 300 tys. zł oraz sprzęt ruchomy do kwoty 50 tys. zł. Roczna składka będzie kosztować Klub 1014 zł. Ubezpieczyciel – firma Allianz – wziął pod uwagę warunki panujące na Otrycie.

Inwentaryzacja prac
Rada Otrycka przygotowała długą listę, liczącą kilkadziesiąt punktów, prac wykończeniowych Chaty. Najważniejsze z nich to wstawienie pozostałych okien dachowych oraz kontrola funkcjonowania kominów (m.in. uzupełnienie dziur i ubytków w piecu i kominku). Lista ma na celu ułatwić koordynację prac remontowych ewentualnych grup, które będą chciały pomóc w wykończeniu Chaty Socjologa.

Studnia w przyszłym roku
Wszystko wskazuje na to, że w 2010 roku na Otrycie zostanie wykopana studnia. Rada chce, aby prace ruszyły na przełomie kwietnia i maja, co pozwoli na przetestowanie pompy w czasie sezonu turystycznego. Obecnie ustalane są kwestie formalno-techniczne z firmą, która podjęła się realizacji tego projektu.

Obóz remontowy
13-21 sierpnia br. planowany jest obóz remontowy pod wodzą Marasa. W tym czasie mają być m.in. wstawione pozostałe okna dachowe. Ewentualne dalsze prace będą uzależnione od ilości osób biorących udział w wyjeździe. Oczywiście, byłoby miło, gdyby zebrała się większa grupa Otrytczyków, chętnych do pomocy.

Jeżeli ktoś wybiera się na Otryt w innym terminie wakacyjnym i ma ochotę trochę popracować na rzecz Chaty, proszony jest o informację mailową.Musisz być zalogowany by dodać komentarz.

Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011