Dojazd do Chaty Socjologa

Do Chaty Socjologa prowadzi niebieski szlak z Dwernika (ok. 1 godz.) oraz zielony szlak z Lutowisk (ok. 1,5 godz.) Poniżej informacje jak można się dostać do tych miejscowości:

Samochodem

Samochodem należy dojechać do Ustrzyk Dolnych i później kierować się na Ustrzyki Górne. Za Smolnikiem trzeba skręcić w prawo na Zatwarnicę. Samochód zostawiamy w Dwerniku i kierujemy się niebieskim szlakiem w górę do Chaty. Podejście zajmuje ok. 1 godzinę.

Możemy dojechać również od strony Wetliny kierując się na Ustrzyki Górne – należy skręcić w drogę na Nasiczne i dalej jechać tą drogą aż do Dwernika. Po przekroczeniu mostu w Dwerniku skręcamy w lewo w drogę na Zatwarnicę. Po przejechaniu kilkuset metrów docieramy pod podejście do Chaty Socjologa szlakiem niebieskim.

Szczególnie podczas długich weekendów sporo osób proponuje miejsce w swoim samochodzie – należy śledzić wpisy na Drzewie Otryckim lub samemu napisać informacje, że potrzebujemy transportu.

Pociągiem

Pociągiem możemy dojechać do Sanoka, Zagórza (trasa Gdynia – Zagórz) lub do Rzeszowa.

Busem / PKS-em

Do Rzeszowa znajdziemy również wiele połączeń autobusowych (np. PolskiBus) z różnych regionów Polski.

Można skorzystać z połączenia firmy NEOBUS - wyszukiwanie połączeń kursujących do Sanoka i Ustrzyk Dolnych oraz SanBus-a kursującego na trasie Kraków – Ustrzyki Dolne.

Najlepiej dostać się do Sanoka, gdzie trzeba się przesiąść w autobus do Dwernika (kurs na Zatwarnicę). Kierowca, jeśli się go poprosi, może wysadzić nas pod samym szlakiem do Chaty. Można również wysiąść z autobusu w Lutowiskach (kurs na Ustrzyki Górne, Zatwarnicę) i przejść do Chaty zielonym szlakiem.

Wyszukiwarka połączeń bieszczadzkich: Arriva Bus
Wyszukiwarka połączeń po całym kraju: e-podróżnik.pl

 


 

Polecamy także opracowanie Łukasza Radziejewskiego pt.:
Znakowane drogi do Chaty Socjologa (pdf do pobrania)

  


 

Niebieskim szlakiem z Dwernika do Chaty Socjologa:

 

Aktualna pogoda w Dwerniku:

 

 Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011