Historie indywidualne składają się na historię ogólną. Nie ma jednej historii Chaty Socjologa. Każdy ma swoją historię do opowiedzenia. Dlatego zbierać tu będziemy różne relacje, zarówno te historyczne jak i te aktualne, które z biegiem czasu staną się w naturalną koleją rzeczy świadectwem historii. Zapisane opowieści podzieliliśmy dla porządku na kilka sztucznych działów, które w nieunikniony sposób przenikają się nawzajem. Jednak sztuczne szufladki są nie do uniknięcia w żadnym rodzaju ludzkiej aktywności, więc wprowadzone zostały również tutaj.

 • Relacje i sprawozdania

  Liczba artykułów: 13

  Aktualności, relacje i sprawozdania z bieżących imprez i wydarzeń otryckich i około-otryckich. Część z nich być może znajdzie się w którymś z drukowanych numerów Biuletynu Otryckiego i wtedy zniknie z działu Historie.

 • Inne

  Liczba artykułów: 3

  Teksty nie dające się zakwalifikować do żadnej innej kategorii ;-)

 • Ludzie, którzy już odeszli

  Liczba artykułów: 4

  Opowieści o ludziach, którzy odeszli. Za życia w różny sposób związani z Chatą, czasem spędzili w niej więcej, czasem mniej czasu. Zawsze pozostawili po sobie ślad we wspomnieniach ludzi, których świadectwo zamieszczamy tutaj.

 • Od-Budowa

  Liczba artykułów: 9

  Teksty dotyczące odbudowy Chaty po pożarze w 2003 roku, ale także informacje dotyczące budowy pierwszej Chaty.

 • Przedruki prasowe

  Liczba artykułów: 21

  Przedruki, bądź linki do artykułów, notatek prasowych i innych śladów Chaty w drukowanej prasie. Oznaczenie (skan) informuje, że na razie jest zamieszczony jedynie skan artykułu.

 • Wspomnienia z pierwszej Chaty

  Liczba artykułów: 9

  Wspomnienia o Pierwszej Chacie. Wspomnienia dotyczące jednej konkretnej osoby zamieszczone są w dziale Ludzie. Tutaj są przekrojowe historie z czasów Pierwszej Chaty.

 • Bieszczady z Komisarzem

  Liczba artykułów: 11

  Teksty prezentowane w tym dziale ukazały się w miesięczniku Bieszczady od października 2009 do kwietnia 2011. Udostępnione dzięki uprzejmości Redaktora Naczelnego, Wiesława Pawlaka, zamieszczone są tutaj za wiedzą i zgodą jego oraz autora tekstów.

  magazyn-bieszczady

 • Stanisław Vincenz

  Liczba artykułów: 1

  Fragmenty opowieści snutych na wysokiej połoninie i w innych miejscach...

Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011