Koncert z okazji 40-lecia Chaty Socjologa
16 sierpnia 2013

Tomek Drachal

Tomasz Edmund Drachal właściwie nie gra a lata na gitarze niczym azjatycki jeździec na swoim morin khurze. Osiodławszy gitarę zabierze was w podróż przez kłujące dźwiękami stepowe zakątki Wschodu  gdzie czasami da się słyszeć brzdęk francuskiej filiżanki czy warkot miejskiego autobusu o świcie.

Ten warszawskie bard obdarzony ciepłym głosem i władający nad strunami twardą ręką  to przede wszystkim poeta. Zdaje się jednak, że oddzielenie dźwięków od ich znaczeń w przypadku tego artysty jest trudne - o ile ta granica zupełnie się już nie zatarła. Widzimy go więc jako homogeniczny twór artystyczny rozpościerający przed słuchaczem całą paletę barw które z lekka tylko muśnięte przez dźwięk towarzyszących mu niekiedy skrzypiec daje po prostu spełnienie.

TED2

Sowa

Dorota "Sowa" Kuziela pewnego razu odrzuciwszy karby muzyki klasycznej gdzieś w w poszyciu otryckiego lasu odnalazła swój głos i parę słów które z wdzięcznością pielęgnuje i z wielką przyjemnością się nimi dzieli.

Zabierze w miejsca pozbawione konkretów zwykłej codzienności, ulotnie wyśpiewa coś czego właściwie nie da się wyśpiewać.

Jej niebanalny głos który, jak twierdzi, dostała z zewnątrz, zostawia na rzeczywistości drgania podobne do rozchodzących się kręgów na powierzchni kałuży.

Niedookreślona, niedozaklasyfykowana stwarza duże pole do samodzielnej interpretacji nigdy nie porzucając słuchacza z niczym. Zawsze porzuca słuchacza z czymś.

TEDoro

 Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011