Jubileusz na fundamentach

30 lat "Chaty Socjologa"

Jubileusz na fundamentach

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w obchodach 30-lecia "Chaty Socjologa" na Otrycie. Spotkanie miało symboliczny charakter - Chata spłonęła bowiem w styczniu br., a od kilku miesięcy jest odbudowywana.

- Choć starej "Chaty Socjologa" już nie ma, nie zrezygnowaliśmy z organizacji uroczystości 30-lecia - mówi Igor Czajka,prezes Stowarzyszenia Klubu Otryckiego. - Jej duch, atmosfera wciąż jest wśród nas. Historii nie można spalić. Cieszę się, że na Otryt przybyło tak wielu miłośników tego kultowego miejsca i że wspólnie mogliśmy spędzić czas w rodzinnej i miłej atmosferze.

Na Otrycie bawiło się blisko 50 osób reprezentujących kilka pokoleń "otrytczyków", także budowniczowie pierwszej Chaty. W uroczystości uczestniczyli też mieszkańcy okolicznych wsi, członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia Klub Otrycki. Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy nie mogli świętować - Chrystiana Belwita, znanego awangardowego poety i barda, oraz Leszka Dolaty - obaj odeszli w tym roku na wieczną wędrówkę po błękitnych połoninach. Nie zabrakło i wesołych akcentów - były wspólne śpiewy przy ognisku, pieczenie barana, wspominanie 30 minionych lat i snucie planów na kolejne.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Klub Otrycki spotkali się także z nadleśniczym Nadleśnictwa Lutowiska Markiem Bajdą oraz byłym dyrektorem Bieszczadzkiego Parku Narodowego Wojomirem Wojciechowskim, na których ręce złożyli podziękowania za wsparcie i pomoc przy odbudowie Chaty. Spotkano się także z Adamem Pałackim, dyrektorem firmy Talens, który przekaże materiał na konstrukcję dachową.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Stowarzyszenia, tegoroczne prace budowlane na Otrycie zostały już zakończone. Postawiono całą konstrukcję fundamentową, a w przyszłym roku spocznie na niej drewniana konstrukcja. Budowla została zabezpieczona na zimę, a prace zostaną wznowione wiosną.

(EWAF)Musisz być zalogowany by dodać komentarz.

Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011