Chata rośnie w oczach

Na Otrycie

"Chata" rośnie w oczach

Stowarzyszenie "Klub Otrycki" odbudowuje "Chatę socjologa", która spłonęła w styczniu. - Słowa przerodziły się w czyny - mówi Igor Czajka, prezes Stowarzyszenia "Klub Otrycki". - Stoją już fundamenty pod "Chatę socjologa". Obecnie naszym największym zmartwieniem są kwestie finansowe. Nadal brakuje nam pieniędzy na dokończenie prac budowlanych. Jesteśmy na etapie szukania sponsorów. Pozostaje nam być dobrej myśli.

"Chatę socjologa" wybudowali w 1973 roku studenci i pracownicy naukowi Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Było to przez lata miejsce, które chętnie odwiedzali nie tylko warszawscy studenci, ale również młodzież, turyści. Często organizowano w tym miejscu panele dyskusyjne, obozy integracyjne, pokazy filmowe, a także warsztaty artystyczne. "Chata" spłonęła 13 stycznia br. Przyczyną pożaru był najprawdopodobniej nieszczelny komin.

Dzięki pracy kilkunastu osób - członków stowarzyszenia ale i mieszkańców okolicznych wsi: Dwernika i Chmiela, praca idzie pełną parą. W ciągu tygodnia stanęły słupy fundamentowe. Na nich w przyszłym roku umieszczona zostanie drewniana konstrukcja "Chaty". "KlubOtrycki" planuje do końca bieżącego roku zakończyć prace wykończeniowe przy fundamentach i kupić surowiec na drewnianą konstrukcję nowej "Chaty". W czasie jesieni i zimy będą trwać poszukiwania sponsorów. Jeżeli do kasy klubu wpłyną dodatkowe pieniądze, dalsze prace budowlane ruszą na wiosnę przyszłego roku.

Na ostatni tydzień września "Klub Otrycki" zaplanował jubileuszowy zlot "Otrytczyków". - Na Otrycie spotka się kilka pokoleń miłośników tego urokliwego i magicznego miejsca - zapowiadają organizatorzy.(EWAF)

 Musisz być zalogowany by dodać komentarz.

Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011