Chata okradziona

OTRYT. Odbudowa stanęła

MB, GW Rzeszów nr 205, wydanie rzr z dnia 01/09/2004 WYDARZENIA, str. 3

Ktoś ukradł narzędzia, których używano przy odbudowie chaty na Otrycie. Roboty niestety stanęły

- To dla nas prawdziwy cios. Nie wiemy, jak teraz będzie szła odbudowa naszej chaty. Trzy czwarte narzędzi, które służyły do robót, zniknęło - mówi Michał Aleksandrowicz, członek stowarzyszenia Klub Otrycki.

Z chaty ktoś wyniósł dwie wiertarki, dwie piły spalinowe, polarkę elektryczną, a nawet wełnę mineralną. Straty oceniane są na około 6 tys. zł. - Przypuszczamy, że do kradzieży doszło w poniedziałek. Zorientowaliśmy się, że nas okradziono, o godz. 14 po południu i od razu zawiadomiliśmy policję. Bardzo chcielibyśmy odzyskać narzędzia, bo bez nich nie wyobrażamy sobie dalszych robót - martwi się Aleksandrowicz.

Słynną Chatę Socjologa trzeba odbudowywać, bo spłonęła w ubiegłym roku. Przez całe lata służyła młodzieży, która odpoczywała w Bieszczadach. Odbudowują ją ludzie z Klubu Otryckiego, którzy zbierali na to pieniądze od sponsorów, ze składek swoich członków, a 20 tys. złotych uzyskali z programu unijnego. Obecnie trwają prace przy dachu.

MB

RZR

Tekst pochodzi z Internetowego Archiwum Gazety Wyborczej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez odrębnej zgody Wydawcy zabronione.
© Archiwum GW 1998,2002,2004Musisz być zalogowany by dodać komentarz.

Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011