Chata rośnie

OTRYT. Ruszyła odbudowa schroniska

AG, GW Rzeszów nr 230, wydanie rzr z dnia 02/10/2003 OD DRUGIEJ STRONY, str. 2

W miejscu spalonego schroniska na Otrycie są już gotowe fundamenty. Wiosną przyszłego roku staną na nich drewniane ściany

- W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wylewanie fundamentów, odbudowę schroniska rozpoczniemy w przyszłym roku - informuje Igor Czajka, prezes stowarzyszenia Klub Otrycki. Stowarzyszenie, do które należą głównie absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego i miłośnicy Bieszczadów, opiekowało się Chatą Socjologa. To niegdyś studenckie schronisko znajdowało się na grzbiecie Otrytu. W styczniu tego roku chata spłonęła, ale członkowie stowarzyszenia zdecydowali, że ją odbudują. - W sierpniu dostaliśmy oficjalne pozwolenie, we wrześniu rozpoczęły się roboty. Największym problemem był transport materiałów na górę. Obyło się bez najmowania fachowców, bo nadzór nad specjalistycznymi pracami sprawowali członkowie klubu. Ludzie wymieniali się przy pracy. W ostatnim tygodniu września, gdy obchodziliśmy 30-lecie chaty, było nawet 50 osób. Wśród budowniczych byli ludzie, którzy pracowali przy budowie chaty w 1973 roku. Nieocenioną pomocą służyli nam również mieszkańcy Dwernika - dodaje Czajka.

Wybudowanie fundamentów kosztowało 30 tysięcy złotych, te pieniądze ofiarowali członkowie Klubu Otryckiego. Ile będzie kosztowała całkowita odbudowa chaty, jeszcze nie wiadomo. Są już sponsorzy, którzy zadeklarowali konkretną pomoc.

W maju znów na Otrycie ruszą prace budowlane. Ludzie związani z chatą mają nadzieję, że latem schronisko znów będzie służyło turystom.

AG

[Podpis pod fot.]

Marcin Smolik z Inowrocławia na placu budowy

[autor fot./rys] WALDEMAR SOSNOWSKI

RZR

Tekst pochodzi z Internetowego Archiwum Gazety Wyborczej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez odrębnej zgody Wydawcy zabronione.
© Archiwum GW 1998,2002,2004Musisz być zalogowany by dodać komentarz.

Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011