Rusza odbudowa

CHATA Socjologa znowu będzie na Otrycie

MB, GW Rzeszów nr 178, wydanie rzr z dnia 01/08/2003 WYDARZENIA, str. 3

Otrytczycy dostali już pozwolenie na odbudowę Chaty Socjologa. Roboty ruszają w sierpniu

Przypomnijmy, w styczniu tego roku, po trzydziestu latach istnienia, spłonęło słynne schronisko na Otrycie, zwane Chatą Socjologa.

Po tragedii członkowie Klubu Otryckiego, który opiekował się chatą, postanowili odbudować schronisko. Były jednak dwie przeszkody. Po pierwsze pieniądze. Otrytczycy zaapelowali do wszystkich, którzy kiedykolwiek zetknęli się z chatą o wpłaty na rzecz odbudowy. Po drugie urzędowe pozwolenia - bez nich nie można rozpocząć prac.

Część pieniędzy już wpłynęła na konto klubu, a i najważniejszy dokument też udało się zdobyć. - Otrzymaliśmy właśnie pozwolenie na odbudowę - pochwalił się nam Igor Czajka, szef klubu.

Nie ma więc na co czekać. Roboty ruszą już w sierpniu. - Wstępnie ustaliliśmy, że obóz przygotowawczy rozpocznie się 9 sierpnia. Trzeba będzie z cementowni wnieść na górę materiał. Potem wytyczymy teren i zaczniemy kopać doły pod fundament - opowiada Czajka. Członkowie klubu marzą o tym, by w odbudowie wzięli udział ochotnicy. Dlatego zapraszają wszystkich chętnych na Otryt już za kilka dni. Na górze będzie wojskowy namiot, ale na wszelki wypadek warto wziąć ze sobą własny.

MB

[Podpis pod fot.]

Tak ma wyglądać odbudowana chata

[autor fot./rys] REPR.

RZR

Tekst pochodzi z Internetowego Archiwum Gazety Wyborczej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez odrębnej zgody Wydawcy zabronione.
© Archiwum GW 1998,2002,2004Musisz być zalogowany by dodać komentarz.

Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011