Jurek 2000 w drodze w Karkonosze

Niestety nie znamy źródła, ani dokładnego czasu powstania poniższych artykułów, które zostały nam przekazane przez Elę, córkę Jurka 2000. Podróż ta miała miejsce w wakacje 1984 roku. Jeśli ktoś się na nie natknął, bardzo proszę o informację w komentarzu lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Na urlop konno

Zaczął się sezon urlopowy: wyjazdy na wczasy, kolonie, obozy. Niektórzy wolą jednak mniej konwencjonalne formy wypoczynku. Należy do nich Jerzy Świtalski, pracownik nadleśnictwa w Lutowiskach, który w czasie wakacji postanowił przejechać konno ze Smolnika w Bieszczadach do Jeleniej Góry i z powrotem. Samotny jeździec przemierza beskidzkie góry i doliny na klaczy „Magda”, jego bagaże niesie młodsza, wychowana przez niego klacz – „Roślinka”. Towarzyszy im wiernie „Reks” – piękny owczarek podhalański. „Roślinka” jest prezentem dla córki pana Jerzego, mieszkającej w Jeleniej Górze.

altFot. J. Bryła


Pocztówka z wakacji

Jerzy Świtalski jest leśnikiem i mieszka w Smolniku w Bieszczadach. Urlopy lubi spędzać na wędrówkach po kraju. Tego lata wybrał się na w odwiedziny do córki mieszkającej w Antoniowie w Karkonoszach. Na starcie osiodłał dwie klacze – Magdę i Roślinkę, przy czym tę pierwszą objuczył tym wszystkim co jest potrzebne w czasie długotrwałej podróży. Drugiego konia oszczędza, ma to być bowiem prezent dla córki. Oryginalnego wędrowca spotkaliśmy w Kamieńsku nie opodal Wałbrzycha, po przebyciu przez niego konno i pieszo w ciągu ponad 2 tygodni ładnych kilkuset kilometrów. Był w dobrej kondycji i takimż humorze. Nie było po nim widać trudów podróży. A do jej miał, w porównaniu z przebytą drogą, już wcale niedaleko. (set)

altFot. Zbigniew Pachla


Skan obu notek: Skan artykułów Jurek2000 jedzie w KarkonoszeMusisz być zalogowany by dodać komentarz.

Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011