Ostatki Otryckie 2013

9 lutego, w ostatnią sobotę karnawału, Klub Otrycki wraz z gronem Sympatyków i Przyjaciół spotkał się po raz drugi w Południku Zero przy ul. Wilczej 25 w Warszawie, aby wspólnie bawić się tego wieczora. Impreza była otwarta, każdy kto nabył bilet mógł wziąć w niej udział.

Wystawa

W tym roku tradycyjne Ostatki postanowiliśmy poszerzyć o wernisaż zdjęć bieszczadzkich naszego Gospodarza – Krzysztofa Szpakowskiego oraz o pokaz filmów Braci Kłysewicz – Bieszczady Timelapse.

Po godzinie 17 zebrali się pierwsi Goście. Komisarz uraczył ich opowiadaniami, pokazem zdjęć ze starej Chaty i Bieszczad. Chwilę po opowiadaniu Komisarza, Maciek Lipka w zastępstwie Gospodarza zainaugurował wernisaż. Po wernisażu na gości czekały deski serów, winogron i czerwone wino.

Goście na pokazie

Przy dźwiękach piosenek nagrywanych na Otrycie pokazaliśmy też wybór zdjęć historycznych, od starej Chaty, przez pożar, obudowę aż do najnowszych, tegorocznych prac -  budowy studni i wychodka.

Do dyspozycji uczestników był szwedzki stół z kanapkami, warzywami z sosami oraz chlebem ze smalcem i ogórkami kiszonymi. Wszyscy dostali talerz pysznego bigosu z chlebem. W barze można było nabyć piwa z wielu miejsc świata oraz inne trunki. Ekipie z Południka serdecznie dziękujemy za tak świetne przygotowanie imprezy.

Kiedy apetyty zostały zaspokojone  pałeczkę przejął Kondor, na adaptery położył płyty winylowe, zmieniając nastrój z pogadankowego na karnawałowy. W tym roku dzięki Marcinowi Myszkowskiemu z Violet Kivi oprócz nagłośnienia mieliśmy również efekty świetlne.

Karnawał otrycki

Przez cały otrycki wieczór do Południka przyszło prawie 100 osób. Szkód żadnych nie poczyniliśmy, a wystawa będzie cieszyć oczy do końca marca. Mam nadzieję, że przypadł Wam ten wieczór do gustu, ja na pewno będę z nim wiązał pozytywne wspomnienia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Marty Kulikowskiej.Komentarze   

 
#1 Jan-Nemrod25 2013-02-14 17:59
Po obejrzeniu zdjęć i przeczytaniu relacji Józka jeszcze bardziej mi żal, że nie mogłem z Wami tam być :( Ale następnym razem ... lepiej się postaram Pozdrawiam wszystkich serdecznie i gratuluje udanej imprezy :)
 

Musisz być zalogowany by dodać komentarz.

Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011