Żyjmy bliżej gwiazd - Deloitte 2017

Dwie wyjątkowe grupy wezmą udział w wykładach i pokazach astronomicznych w ChacieSocjologa na Otrycie. Uczestnicy z Gminnego Klubu Seniorów „Złota Jesień” w Lutowiskach i Koła Gospodyń z gminy Lutowiska będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu astronomii, fizyki, geografii i przyrody.

W czwartek, 9 marca, odbył się pierwszy pokaz astronomiczny w ramach tegorocznej edycji projektu edukacyjnego "Żyjmy bliżej gwiazd" wspieranego przez firmę Deloitte. Ze względu na trudne warunki astronomiczne prezentacja dla uczestników z Gminnego klubu Seniorów "Złota Jesień" odbyła się w Lutowiskach. Seniorzy żywo reagowali na wykład młodego astronoma, Pana Szymona Żywica, byli bardzo zainteresowani tematem spotkania. Ciekawiło ich zwłaszcza co mogą zobaczyć na niebie, powstawanie planet i czy możliwe jest na nich życie. Interesował ich również wkład Polaków w odkrycia kosmiczne.

Projekt edukacyjny polegający na popularyzacji astroturystyki, poszerzeniu wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej i turystycznej pod nazwą „Żyjmy bliżej gwiazd” wspiera firma Deloitte. Jest to kontynuacja zeszłorocznej inicjatywy realizowanej w ramach akcji #ImpactThatMatters. W 2016 program skierowany był głównie do uczniów lokalnych szkół i studentów. W tym roku poszerzono listę uczestników o seniorów i kobiety z okolicznych gmin.

2017 deloitte gok 1

2017 deloitte gok 2

Więcej informacji wkrótce... ;-)

 Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011