Odbudowa

Odbudowa

W odbudowie Chaty Socjologa pomogły następujące firmy:

Nadleśnictwo Lutowiska
Nadleśnictwo
LUTOWISKA
Strong Tie Talens
Izoterm MDM Oligraf

Isover Dorken

Henkel Gunnebo
Fakro
Patronat honorowy: Patronat medialny:
Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów

Stowarzyszenie Dom Drewniany

Przewodnik BudowlanyOdbudowa dofinansowana
ze środków Programu Młodzież:

Program Młodzież


Dziękujemy także tym wszystkim anonimowym osobom, którzy swoją bezinteresowną pracą przy Odbudowie przczynili się do przywrócenia Chaty do życia. Ich często spontaniczna pomoc dawała nam wielką energię oraz wiarę w sens Odbudowy.

Informacje o odbudowie:

 1. Podpisana została z Nadleśnictwem Lutowiska nowa umowa dzierżawy gruntu na okres 20 lat sankcjonująca odbudowę Chaty Socjologa. Zamknięty został tym samym pierwszy etap uzyskiwania wszelkich niezbędnych zezwoleń.

 2. Żeby uzyskać pozwolenie na odbudowę trzeba mieć także projekt Chaty. Wstępny projekt autorstwa prof. Krzysztofa Dygi już jest

 3. Zrobione zostało majowe sprzątanie.

 4. Prosimy wszystkich chętnych do pomocy przy pracach budowlanych o zapisywanie się w KALENDARZU. Pozwoli to nam wszystkim na odpowiednie zaplanowanie prac i wspólnych wyjazdów.

 5. Dokończona została wiata nad ogniskiem. Od 1 czerwca ruszyła też na Otrycie Baza Namiotowa. Nocleg we własnym namiocie kosztuje 5 zł. Gospodarz urzęduje w Lektorium.

 6. Wyremontowane zostało Lektorium: wymurowano obsunięty fragment podmurówki i wymieniono zgniłe belki. Odbudowano zawalony daszek nad ujęciem wody. Baza Namiotowa wzbogacona została o duży namiot, który może pomieścić ponad 20 osób.

 7. 17 lipca 2003 roku zostało wydane pozwolenie na odbudowę Chaty Socjologa! Także teraz jest już pewność, że możemy oficjalnie ruszać z robotą. Zaczynamy w sierpniu od wyznaczenia i wymurowania słupów fundamentowych. Będzie sporo pracy przy kopaniu dołów...

 8. sierpień 2003 roku - wykopaliśmy doły pod stopy fundamentowe i wymurowaliśmy słupki do powierzchni ziemi.

 9. wrzesień 2003 roku - dokończyliśmy fundamenty. Teraz wszystko, gotowe do postawienia konstrukcji drewnianej, będzie przez zimę czekać aż zbierzemy wystarczającą ilość pieniędzy.

 10. W terminie 19 czerwca - 4 lipca 2004 odbył się obóz budowlany.

 11. Cały lipiec, sierpień i wrzesień trwały prace przy odbudowie: wyznaczano ścianki, przygotowywano sznurki pod wełnę, przykryto dach winylem itp.

 12. W ostatni tydzień września to kolejny tydzień "Pospolitego Ruszenia" zakończony pieczeniem Barana. Obiliśmy prawie wszystkie ściany zewnętrzne, ociepliliśmy wełną prawie wszystkie ściany, okna zakryliśmy folią. W Chacie juz nie wieje i spali pierwsi ludzie.

 13. 3 października 2004 po raz pierwszy rozpalono w nowym piecu w Służbówce. Gospodarz Maras przeniósł się juz do Chaty. Kominy, piece i Kominek są już zbudowane, trwają prace wykończeniowe.

 14. 11 listopada nocowały w Chacie pierwsze grupy turystów.

 15. 14 listopada zamknęliśmy Stan Surowy. Wstawione są wszystkie okna, uszczelnione ocieplenie, W Chacie jest ciepło i sucho. UDAŁO SIĘ. Teraz pozostaje długie wykańczanie.Musisz być zalogowany by dodać komentarz.

Stowarzyszenie Klub Otrycki © 2011