Końcem marca, wspólnie z kolegami z Krakowa, Warszawy, Poznania i Torunia zjawiliśmy się w Chacie Socjologa na Otrycie, w ramach obozu dla studentów Astronomii zorganizowanego przez Klub Otrycki. Naszym celem były obserwacje przeprowadzone nowym teleskopem, umiejscowionym na polanie przy Chacie, dyskusje astronomiczne i wszystkie inne fajne rzeczy, które można robić w górach.

Nocy obserwacyjnych mieliśmy niewiele, niemniej maksymalnie wykorzystaliśmy, co dostaliśmy. Udało się z powodzeniem przetestować teleskop, a także dostępne z nim akcesoria. Sfotografowaliśmy Księżyc oraz Marsa. Ze względu jednak na fazę tego pierwszego (okolice pełni), ograniczyliśmy się do zdjęć tylko tych dwóch obiektów (ku uciesze osób, które wolały obserwować "manualnie"). Po zdjęciu aparatu z wyciągu, teleskop powędrował na mgławice i inne obiekty.

Brak pogody nie demotywował - lokalizacja Chaty pozwalała na częste wypady na szlaki (udało nam się zdobyć nawet Tarnicę!). Kombinacja naszych niesamowitych zdolności do schodzenia ze szlaków i tego niezauważania powodowała, że kilkakrotnie się gubiliśmy, ale zawsze docieraliśmy do celu. Nawet w śnieżycy czy błocie!

Dużą rolę podczas obozu odegrała także wspólna integracja. Mimo, że nie wszyscy mieliśmy okazję się wcześniej spotkać, czynności takie, jak wspólne chodzenie po wodę, drewno, gry, gotowanie czy śpiewy przy kominku pozwoliło nam się lepiej poznać.

Swoisty klimat Chaty udzielił się nam wszystkim i mamy nadzieję, że wszyscy tam szybko wrócimy.

Dajana Olech